ČLÁNOK / „ Človek lieči, príroda uzdravuje “.

Organizmus človeka sa za každých okolností snaží udržiavať rovnováhu svojho vnútorného prostredia ( tzv. homeostázu) a zároveň opraviť akékoľvek poškodenia. Tieto veľmi zložité obranné mechanizmy sa nazývajú „ liečivá sila prírody“ ( po latinsky „vis medicantris naturae“ ).

Hippokrates ( pred 2500 rokmi)  vedel, že :

„ Telo lieči svoje choroby “.

Aj ľudová múdrosť hovorí, že : „ Lekár lieči, príroda  uzdravuje.“

O samouzdravovacích schopnostiach tela sa mohol presvedčiť každý, kto prekonal chrípku. Chrípka je vírusové ochorenie, na ktoré moderná medicína nemá liek. Antibiotiká pôsobia na baktérie, nie na vírusy. Preto jedinou možnosťou, ako prekonať toto ochorenia je podporiť obranné mechanizmy tela -  pokoj na lôžku, primerané teplo, prísun vitamínov, pitný režim.

V princípe to znamená, že keď sa telo „pokazí“, vie sa aj „opraviť“. Potrebuje ALE  k tomu VHODNÉ PODMIENKY. Syntetické lieky nevytvárajú v tele podmienky pre uzdravenie. Iba brzdia a potláčajú narušené prirodzené mechanizmy.

Medicína nerešpektuje to, čo vedel už v  18.storočí  F. Hoffman, nemecký lekár a chemik:

„ Lekár je pomocníkom prírody, nie vládcom.“

Byť  POMOCNÍKOM prírody! To je cesta ku zdraviu. Poznať prírodu, jej zákonitosti v tele, porozumieť jej a rešpektovať ju!

Telo získáva svoju energiu a potrebné látky z 2 zdrojov :

1.    Dýchanie  – zdroj kyslíka ako nevyhnutnej látky pre priebeh všetkých životných funkcií každej bunky
2.    Strava – zdroj vody, živín, vitamínov, minerálov, vlákniny, stopových prvkov a iných potrebných látok

Strava môže byť liekom, ale tiež jedom.

Charakter tráviaceho procesu ( získavanie živín a energie)  je ovplyvňovaný: 

a)   stravou – jej zložením, nutričnou  vyváženosťou, obsahom minerálov organického pôvodu, prítomnosťou prírodných vitamínov, teplotným charakterom.

Príklad: ak má chorý človek problém s tvorbou a udržaním tepla - je zimomrivý, má studené ruky a nohy -  surová zeleninová strava nie je pre neho vhodná.
b)    činnosťou tráviacich orgánov – žalúdka, pankreasu, pečene, žlčníka,  sliznice tenkého čreva, detoxikačnou činnosťou hrubého čreva

Príklad: ak má chorý slabo kyslú žalúdočnú kyselinu, je pre neho nevhodné jesť samostatnú surovú zeleninu ( napriek tomu, že obsahuje „živé“ vitamíny a enzýmy),  lebo v žalúdku sa vláknina v surovej zelenine  musí natráviť a ak je žalúdočná kyselina slabá, zelenina zostáva v žalúdku príliš dlho na to, aby sa nezničili cenné vitamíny.

c)    schopnosťou tela „odčerpávať teplo“, ktoré pri trávení vzniká , inak povedané schopnosťou tela ochladzovať tráviaci systém. 

Príklad: priberanie do brucha je znak toho, že telo nedokáže ochladzovať procesy trávenia cirkuláciou krvi a lymfy, preto aby nedošlo k "prehriatiu motora " ( poškodeniu tráviacich orgánov),  tak telo využíva "lokálne chladenie" brušnej dutiny cez zadržiavanie vody v lymfnom systéme a tukových bunkách.

Každé ochorenie (porucha v tele)  má svoje mechanizmy, ktoré sa prejavujú formou rôznych symptómov. Náprava mechanizmov znamená aktiváciu normálnych procesov v tele a vyžaduje si rešpektovanie všetkých vzájomných interakcií v tele. 

Aby sa orgán mohol zregenerovať a následne normálne fungovať, potrebuje byť správne prekrvený. Práve poruchy prekrvenia sú základnou príčinou poruchy orgánu.

Vedieť napraviť prietoky krvi a lymfy v jednotlivých orgánoch alebo častiach tela znamená harmonizovať  CNS a zrevitalizovať cievny a lymfný systém celého tela.  

S cieľom revitalizácie a regenerácie cievneho a lymfného systému tela  boli vyvinuté slovinské výrobky Planet zdravja (Planet of Health). Plne rešpektujú prirodzenosť tela a efektívne podporujú regeneračné procesy v tele. Sú vyrobené iba z prírodných substancií a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Sú to zmesy za studena lisovaných olejov a 100% prírodných esenciálnych olejov - intenzívne podporujú samouzdravovacie schopnosti tela, sú jedinečné a nedajú sa porovnávať s ajurvédou , ani s tradičnou čínskou medicínou. ( viď Referencie ). Svojou podstatou rešpektujú múdrosť Hipppokrata:

" Nech Vaše pokrmy sú aj Vašími liekmi. "

Každý človek je jedinečný a tým aj poruchy u neho majú svoje špecifiká, preto pri určovaní vhodných preparátov je nevyhnutné zohľadniť individuálny stav chorého a synergický účinok výrobkov Planet zdravja.

Obsahom mojej konzultácie je návrh vhodných výrobkov.

Cena konzultácie je 35,- eur a trvá max 1,5 hod. 

Prejsť na 3. krok: upraviť stravu a životosprávu

KONTAKT

Termín konzultácie
a merania AMP / ANESA

cena: 35,- eur / max 1,5 hod

MOBIL TELEKOM: 0911 984 774
MOBIL O2: 0918 986 932
E-MAIL: lubica.melnikov@zdravie-ako.sk

Prac. doba:

pondelok – švrtok
po tel. dohode medzi 8.30 – 15.00

Prevádzka:

PLANÉTA ZDRAVIA - Ľubica Melnikov
Hlavná 326/23
Dunajská Streda

Sídlo: 925 83 Žihárec 700
IČO: 40 56 41 93
DIČ: 1030089907
IČ DPH: SK1030089907
zapísané na Obvodnom úrade v Galante,
pod č. ŽO-2003/01314-2
a č. OŽP-B/2007/06633-2(-3-4)

Orgány dozoru:

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Trnavský kraj
Pekárska 23
917 01 Trnava

RÚVZ so sídlom v Dunajskej Strede
Veľkoblahovská 1067/30
929 01 Dunajská Streda

KONZULTÁCIA CEZ E-MAIL

Ak nie je pre Vás reálne absolvovať osobnú konzultáciu v Dunajskej Strede, máte možnosť konzultácie svojho zdravotného problému cez e-mail. Cena e-mailovej konzultácie je 35,- eur, platba vopred na účet SK22 6500 0000 0000 1015 5567.

Captcha
Hlavná 326/23, Dunajská Streda

0918 986 932, 0911 984 774